Sosyal Sorumluluk Projeleri


                                                           DARÜLACEZE ZİYARETİMİZ

Hayat Varlık Sosyal Sorumluluk Kulübü organizasyonu ile gönüllü çalışma arkadaşlarımız ile birlikte 13 Mart Pazar Günü Okmeydanı Darülaceze sakinlerini ziyaret ettik. Ziyaretimiz sırasında hem çocuklarla hem de diğer misafirlerle ilgilenerek yüzlerde tebessüm yarattık. 

Kurulduğu günden bugüne 30.000’i çocuk olmak üzere toplam 72.000 kişiye Şefkat Yuvası olan Darülaceze sakinleri ile birlikte vakit geçiren ekibimiz daha önceden ihtiyaçları tespit edilen kuruma destek olmak amacıyla hediyelerimizle birlikte ziyarette bulundu. 


                                                           TOHUM OTİZM VAKFI İŞBİRLİĞİMİZ

Hayat Varlık Sosyal Sorumluluk Kulübü ve Tohum Otizm Vakfı işbirliği ile, 1 Nisan 2016 Cuma Günü, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü öncesinde, otizmli kardeşlerimiz Hayat Varlık Genel Müdürlük Ofisini ziyaret etti, Hayat Varlık ailesi ile keyifli dakikalar geçirdi.

Fotoğraflara ulaşmak için Tıklayın

20 Otizmli kardeşimiz, Hayat Varlık çalışanlarının iş stresinden kurtulmak için kullandıkları aktivite alanının ve eğlenceli ekipmanların bulunduğu Downtown adı verilen mekanda bir araya geldi. Ebeveynleri ve Vakıf Sorumlularının da eşlik etmesiyle, öncesinde sinema keyfi yapan arkadaşlarımız, sonrasında sağlıklı atıştırmalıkları ile bir yandan beslenirken diğer yandan da Hayat Varlık çalışanları ile bir araya gelip oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçirdiler.


                                                           LÖSEV ETKİNLİĞİMİZ

Kulübümüzün organizasyonu ile 28 Mayıs – 3 Haziran 2016 Uluslararası Lösemili Çocuklar haftası öncesi LÖSEV yetkililerini ofisimizde ağırladık. Hayat Varlık Ailesi üyeleri ile tanışan LÖSEV yetkilileri yaptıkları sunumda, LÖSEV’in çalışmalarından ve projelerinden bahsederek, löseminin belirtileri ve korunma yolları hakkında da bilgiler paylaştılar.

LSV Dükkan’da satılan ve elde edilen gelirin tamamının kuruma Lösemi tedavisi gören çocuklar için kullanıldığı ürünlerin satışa sunulduğu stand da Hayat Varlık çalışanlarının dinlenmek için kullandıkları DownTown’da sergilendi. LÖSEV Atölyelerinde Lösev’de tadavi gören çocukların anneleri tarafından özenle hazırlanan hediyelik ürünleri satın alarak destek olma fırsatı bulan çalışma arkadaşlarımız da bu faaliyetten oldukça memnun kaldı.


                                                           KIZILAY KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİMİZ

Sağlık Bakanlığı ile birlikte ‘Güvenli Kan Temini’ Programını yürüten Türk Kızılayı, kan bağışının önemine dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak için düzenlediği etkinliklerde, şirketimize de katkı sağlama imkanı sundu. Kızılay Kan Bağışı etkinliği çalışanlarımız tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

Türk Kızılayı Çapa Kan Bağış Merkezi ve Hayat Varlık Yönetim A.Ş işbirliği ile, Hayat Varlık Yönetim A.Ş Genel Müdürlük binasında, 16.05.2016 tarihinde başarılı bir kan bağışı kampanyasına imza atıldı. Düzenli kan bağışının önemini kavramış gönüllü çalışanlara sahip Hayat Varlık ailesi olarak, kan bağışlamaya, hasta ve hasta yakınlarına umut olmaya devam ediyoruz, edeceğiz.


                                                           HAYTAP ETKİNLİĞİMİZ

Hayat Varlık olarak, HAYTAP ( Hayvan Hakları Federasyonu ) ile sahipsiz hayvanlarımız adına önemli bir projeye imza attık.

Geçtiğimiz günlerde Sosyal Sorumluluk Kulübü faaliyetleri çerçevesinde HAYTAP yetkililerini, federasyonun projelerinin tanıtımı ve HAYTAP Shop ürünlerinin satışı için ofisimizin genel müdürlük binasında misafir ettik. HAYTAP projeleri hakkında bilgilenen ve ürün satın alarak destek olma fırsatı bulan çalışma arkadaşlarımız da bu faaliyetten oldukça memnun kaldı.